Dojazd Nivela Sp. z o.o.|biuro tel. 535 210 017, zbrojarnia tel. 790 213 377|ul. Olsztyńska 3, 97-400 Bełchatów

Zbrojenie: prefabrykaty zbrojarskie, stal zbrojeniowa, walcówka

Prefabrykacja stali zbrojeniowej: pręty żebrowane, strzemiona, jarzemka, walcówka, kobyłki do zbrojenia, bigle, figury 3D - zbrojarnia NIVELA

zbrojenie_stal_zbrojeniowa_strzemiona.jpg

Zbrojona konstrukcja betonowa budynku 

Zbrojenia budowlane stanowią nieodłączny element procesu konstrukcyjnego — to podstawa każdego trwałego i bezpiecznego budynku. Trudno dziś wyobrazić sobie obiekt, w którym miałoby zabraknąć zbrojenia elementów jego konstrukcji, takich jak zbrojenie ław fundamentowych, słupów, belek, stropów itd. Głównym celem zbrojenia jest zwiększenie wytrzymałości konstrukcji, zapobieżenie pęknięciom i odkształceniom betonu, a także umożliwienie przenoszenia obciążeń.

Jeśli szukasz trwałych zbrojeń budowlanych, to trafiłeś we właściwe miejsce!

Producent stali zbrojeniowej - Zbrojarnia Nivela Sp. z o. o. oferuje wytworzenie oraz dostawy prefabrykatów zbrojarskich.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług i rozwiązań, które pomogą osiągnąć Twoje cele budowlane.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktu, uwzględniając szczegóły zapytania lub bezpośredni kontakt:

zbrojarnia@nivela.pl

Tel. 790 213 377

Skontaktujemy się z Państwem w celu przedłożenia oferty.

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych jest Nivela Sp. z o.o. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysłanie wiadomości jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO. Dowiedz się więcej

Przepisz kod:
Odśwież kodOdśwież kodObejrzyj krótki film - prefabrykacja stali: produkcja strzemion

 

Kobyłki, bigle, szpilki - o co tu chodzi?! Zobacz jakie kształty stoją za tymi nazwami

Aktualna cena stali zbrojeniowej

Aktualna cena stali zbrojeniowej - ponieważ ceny stali w hutach bardzo często się zmieniają, nie da się ustalić sztywnej wartości. Dodatkowo ważna jest też zamawiana ilość - przy dużym zamówieniu łatwiej wynegocjować niższą cenę. Z tego powodu, do każdego zapytania ofertowego podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, lub do skorzystania z formularza powyżej.

Czego potrzebujemy, aby móc złożyć Ci ofertę "skrojoną" pod Twoje potrzeby? Prześlij nam możliwie jak najdokładniejsze dane - możesz wysłać dokumentację projektową inwestycji, wystarczy część konstrukcyjna. Możesz też zapytać o różne średnice prętów zbrojeniowych i przybliżone ilości jakie Cię interesują. Oferujemy głównie pręty o średnicy 6-32 mm, ale jeśli potrzebujesz większych średnic stalowych prętów, to jesteśmy w stanie je także zaoferować.

Stal zbrojeniowa, pręty żebrowane

Standardowa długość prętów żebrowanych to 12 metrów. Oczywiście każdy projekt jest inny i często potrzebne są dłuższe pręty. Dostarczamy także takie - nawet 14 metrowe. Dla zapewnienia ciągłości zbrojenia projektuje się zakłady odpowiedniej długości. Pręty zbrojeniowe muszą zostać odpowiednio zamocowane, zwykle służy do tego drut wiązałkowy - to już zadanie dla ekipy zbrojarzy. Ale aby ich praca była szybka, wydajna i skuteczna, konieczne jest odpowiednio wykonane zbrojenie, czyli gotowe prefabrykaty zbrojarskie. Wykonane przez nas zbrojenie przyspieszy prace montażowe i skróci czas realizacji budowy!

Zbrojenie fundamentów 

Produkujemy elementy zbrojarskie (elementy zbrojeniowe) w odpowiedniej klasie stali, gwarantującej zachowanie właściwych parametrów technicznych. 

Strzemiona, jarzemka, walcówka, kobyłki, bigle, figury 3D

Profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowana kadra pracownicza gwarantują wysoką jakość świadczonych usług. Nasza wytwórnia wyposażona jest w nowoczesną półautomatyczną linię produkcyjną, zapewniającą szybkie wykonywanie zbrojenia. To m.in. urządzenia włoskiej firmy Schnell i MEP - światowych liderów w sektorze zautomatyzowanych maszyn oraz oprogramowania do obróbki prętów zbrojarskich. Stosowanie tego typu maszyn opartych na nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, gwarantuje produkcję na najwyższym poziomie tj. zgodną z dokumentacją projektową, z bardzo dobrą jakością i w bardzo szybkim terminie.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do odbiorców instytucjonalnych (firm i instytucji) jak i klientów indywidualnych. Zaopatrujemy wszelkiego rodzaju budowy - od tych najmniejszych np. budowa domu jednorodzinnego do wielkich budów deweloperskich, przemysłowych czy drogowych. 

 

W zakresie prefabrykatów zbrojarskich oferujemy:

 • produkcja zbrojenia

Cięcie, gięcie, prostowanie, spawanie, zgrzewanie prętów gładkich i żebrowanych, produkcja strzemion zbrojeniowych na ławy fundamentowe, stopy, belki, wieńce, podmurówki i wszelkie inne konstrukcje żelbetowe.

 • sprzedaż hurtowa

Wyroby hutnicze, walcówka - sprzedaż prętów żebrowanych (pręty zbrojeniowe) o średnicach od 6 do 32 mm. 
Oferujemy także siatki zbrojeniowe.

 • transport

Transport prętów, prefabrykatów, półfabrykatów z wykorzystaniem własnych środków transportu. Możliwy jest również rozładunek HDS.

 • montaż

Wiązanie, spawanie, zgrzewanie i montaż prefabrykatów z materiałów i produkcji własnej jak i powierzonej przez klienta.

Zalety naszych prefabrykatów zbrojarskich w porównaniu ze zbrojeniem wykonywanym na budowie:

 • szybkość wytworzenia,
 • szybkość montażu,
 • jakość i precyzja wykonania (elementy powtarzalne są w niemal 100% identyczne),
 • niezbędna dokumentacja techniczna (atesty i aprobaty),
 • niewielkie zapotrzebowanie na teren zaplecza budowy,
 • możliwy montaż bez składowania na placu budowy,
 • zmniejszenie pracochłonności na budowie,
 • zmniejszenie kosztów pracy,
 • brak złomu stalowego na budowie,
 • i wiele innych!

 

Ile ważą pręty żebrowane?

średnice prętów zbrojeniowych (mm) 1 metr pręta
pręty zbrojeniowe fi 6 0,222 kg
pręty zbrojeniowe fi 8 0,395 kg
pręty zbrojeniowe fi 10 0,617 kg
pręty zbrojeniowe fi 12 0,888 kg
pręty zbrojeniowe fi 14 1,21 kg
pręty zbrojeniowe fi 16 1,58 kg
pręty zbrojeniowe fi 18 2,00 kg
pręty zbrojeniowe fi 20 2,47 kg
pręty zbrojeniowe fi 22 2,98 kg
pręty zbrojeniowe fi 25 3,85 kg
pręty zbrojeniowe fi 32 6,31 kg

Klasyfikacja stali zbrojeniowej wg PN-EN 1992-1-1:2008

Klasa stali Granica plastyczności fyk [MPa] Stosunek wytrzymałości na rozciąganie do granicy plastyczności k=(ft/fy)k Wydłużanie procentowe pod maksymalnym obciążeniem εuk [%]
A
Stal zbrojeniowa o niskiej ciągliwości
400÷600 ≥1,05 ≥ 2,25
B
Stal zbrojeniowa o średniej ciągliwości
≥ 1,08 ≥ 5
C
Stal zbrojeniowa o wysokiej ciągliwości
1,15-1,35 ≥ 7,5

 

 

Facebook YouTube X - Twitter Linkedin
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych